Něco zpráv o našich aktivních sportovcích (opět vyjímám pouze pár, z jejich četných aktivit)

září 2019

Václav Hladík s Jakubem Beránkem se zúčastnili Birell Grand Prix Praha 2019. „Úžasný běh večerní Prahou a krásná rovinatá trať. Nepopsatelná atmosféra“, popsal akci Václav. Radost mu udělal i další závod MATTONI Ústí half maraton 2019, kde se mu podařilo docílit svého zatím nejrychlejšího času na ´půlku´ 1:51:23.
Běhu Prahou se účastnil i Milan Krejčí. Hned druhý den běžel i závod na 15 km ve Cvikově, kde doběhl z 27 běžců na dvanáctém místě, ve své kategorii skončil pátý. 11. září pak Milan podpořil v Mladé Boleslavi projekt topmodelky Terezy Maxové: „Dnes jsem spojil příjemné s užitečným a naběhal jsem pro Teribear nějaké kilometry. Je to skvělý pocit, když děláš něco, co tě moc baví, a ještě díky tomu pomáháš, těm kteří to potřebují nejvíc.“

Na Půl ironman Doksy Race přijela fandit svému synovi Petru Cmuntovi maminka Zdeňka, která nás hned po závodě informovala o výsledku: „Petr závod dokončil parádně celkově na 6. místě; v kategorii do 24let svým výkonem obsadil 1. místo.“
Jedním z dalších závodů, který Petr v říjnu absolvoval, byl City Cross Run & Walk Česká Lípa 2019.  Zde se udála až neuvěřitelná věc. První čtyři nejrychlejší zá-vodníci, mezi nimiž byl i Petr, byli předjezdcem na-vedeni mimo trať. Ztracený, dobře rozjetý závod zamrzí. Nepochopitelná kaňka na tradiční českolipské akci vyvolala mnohé otázky…

Zprostředkovanou radost měl před koncem října i Pepa Vážný. Jeho svěřenec Martin (44 let) dřepnul na závodech v silovém trojboji RAW IPF ve Višňové  národní rekord kategorie M1 do 93 kg - výkon dřepu 230 kg.
Pepa zatím na termín operace kolene stále čeká. Mezitím se věnuje trénování druhých a v rámci možností i své přípravě na blížící se IPF mistrovství ČR v benčpresu RAW.