Naši sportovci v červnu

červen 2023

XTERRA Valachy 2023

V triatlonu je voda první, co musíte překonat a když plavete 1,5 kilometru, jste špatný plavec a tím pádem vylezete z vody 80. z 95 závodníků, tak to znamená, že máte co dělat po celý zbytek závodu.
Na kole se mi dařilo prokousávat se dopředu, náročná stoupání a těžké sjezdy jsem si užíval. Na trase dlouhé 33 kilometrů se nastoupalo 1200 metrů a z druhého depa už jsem vybíhal na 51. místě.
Běh byl hodně náročný a kopcovitý, na 8 kilometrech se nastoupalo 300 metrů. Do cíle jsem doběhl na 50 místě.
Pořadí v kategorii českého poháru: 9/21, pořadí v kategorii evropského poháru: 4/12

Milan Krejčí

Milada Run s nástavbou

Závod byl pro mě náročný ještě, než začal. 10 min před startem jsem zjistil, že startovní číslo mám v autě, a to je kilometr daleko, s bonusem do kopce. Začal zmatek a na startovní čáru dorážím
40s před startem celej mokrej. Posílám tam gel od Nutrendu, dva loky vody a děj se co děj. Vše naštěstí líp dopadnout nemohlo.

Václav Hladík

Nejkratší závodní tratí na 5 km prolétl pravidelný účastník Milada Run Vašek Hladík z AC Česká Lípa ve vítězném čase 17:41.

Něco z fotbalu

Starší žáci zakončili před prázdninami luxusně. Poslední zápas sezóny TJ Jestřebí-Provodín vs. FK Kravaře, konaném 18.6.2023 v Jestřebí vyhráli 9:0. Oddíl mužů porazil 10.6.2023 ve finálovém zápase v Jestřebí FC Kamenici - 3:2.
Vytáhli se i mladší žáci, poslední zápas 10.6.2023
s týmem H. Libchava/Kamenice vyhráli 9:1.
Tleskáme!

Sport v ZŠ

V letošním školním roce jsme měli velkou premiéru. Osm žáků se zúčastnilo atletických zá-vodu "O pohár Máchova kraje" ve Mšeně.
V čtyřboji se utkali 4 chlapci a 4 dívky ze 2. a 3. třídy. Druhačka Anitka vysoutěžila 3. místo a Anežka místo druhé. Příští rok na atletice ještě zapracujeme a účastníkům gratulujeme!
V tělocvičně Jestřebí se konal Turnaj ve vybíjené dívek 6. - 9. tříd. Z okolních škol dorazila
ZŠ Doksy, ZŠ Dubá a ZŠ Kravaře. Naše žákyně obsadily krásné 2. místo. Pěkné!                                                                 ZŠ